Найцікавіші місця Києва

 Одні із найцікавіших місць столиці подано у списку нижче:

1. Успенський собор.

Перебуваючи у Києві, не можливо не побачити сім золотих куполів Успенського собору, який було відновлено з оригіналу у 2000-му році. Храм був підірваний радянськими військами, які відступали з Києва восени 1941 року. Оригінальний собор було збудовано в ХІ столітті на кошти Святослава II Ярославича, і з тих пір він є невід’ємною частиною панорами столиці.


2. Поділ

Відбудований після пожежі в 1811 році та вцілілий після Другої Світової війни, Поділ залишається затишним місцем у центрі Києва, зі своєрідною архітектурою початку ХХ століття на противагу “сталінському” Хрещатику

3. Музей мікромініатюр 

Цей незвичний музей розташовано на території Києво-Печерської лаври. Всі роботи, що виставлені там – руки одного майстра, Миколи Сядристого. Він зумів помістити мініатюрну копію піраміди у вушко голки, троянду всередині людської волосини, а також виготовити найменшу в світі книгу, процитувавши там Шевченка.

4. Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків

Одна з найбільш вражаючих колекцій мистецтва в Україні розташована у київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків. Подружжя Ханенків зібрало безцінну за своїм значенням колекцію живопису. Не зважаючи на численні втрати, яких зазнав музей у радянську добу – прихований розпродаж творів, їх евакуація в Росію під час війни та пограбування німцями – чимало картин та речей вдалося зберегти. У січні 2011 року музей отримав статус національного.


5. Бабин Яр

Тут під час Другої Світової війни німцями були розстріляні десятки тисяч євреїв, циганів, українців. В память про цю трагедію в Бабиному Яру та поблизу нього встановлено 25 пам’ятників.

6. Музей Великої Вітчизняної війни

Цей монумент можна не любити, але його неможливо не бачити – особливо в тому разі, якщо ви їдете до центру Києва з лівого берегу Дніпра. Статуя Батьківщини-матері є лише частиною Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. До музейного комплексу відносять багато складових: площу перед монументом, скульптурні композиції, виставка техніки, та, власне, сам музей.

7. Майдан Незалежності

Серце Києва, без якого не обходиться жодна значна подія – чи то концерт світової зірки, чи зустріч старих друзів, чи навіть революція. Нове обличчя головна площа країни отримала після реконструкції в 2001 році, коли під землею було облаштовано торговий центр, а на поверхні споруджено монумент Незалежності.

8. Пирогово

 Один з найбільших в країні музеїв “просто неба”, який в натуральних пропорціях відтворює той спосіб життя, який був характерним для українців. Окрім сільських хат, звезених з усіх куточків України, та колекції одягу і предметів побуту, Пирогово – місце для проведення різноманітних ярмарків та святкувань.

9.Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра – це не лише знаменита дзвіниця, яку видно на десятки кілометрів навколо, а й 28 гектарів монастирсько-музейних комплексів, розташованих на схилах Дніпра. Лавра стала місцем як релігійного паломництва, так і однією з туристичних візитівок Києва, і є невід’ємною частиною міського скайлайну.

Немає коментарів:

Дописати коментар